نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان یزد گشایش یافت

نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان یزد گشایش یافتدر مراسمی با حضور جمعی از فعالان روستایی و برخی مسئولان استان یزد، نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد با برپایی ۲۱۰ غرفه آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت ، این نمایشگاه از 24 تا ۲۸ شهریورماه جاری از ساعت ۱۷ تا ۲۳ برای بازدید عموم دایر است.

در این نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان در حوزه کشاورزی، محصولات دامی، صنایع دستی همچنین ظرفیت‌های گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع تبدیلی و ... در دو فضای باز و مسقف در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

در نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد امکان فروش برخی محصولات روستایی نیز فراهم شده است.

بخشدار مرکزی تفت در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: نمایشگاه توانمندی های روستاییان استان در قالب 210 غرفه در فضایی به وسعت افزون بر چهار هزار و 500 متر مربع توانمندی های روستاییان استان در معرض دید عموم قرار گرفته است.
علی احمدیان افزود: در نمایشگاه یاد شده برای هر شهرستان استان یزد 21 غرفه در نظر گرفته شده و روستاهای تمام شهرستان های استان به طور فعال در این نمایشگاه حضور دارند.
وی خاطر نشان کرد: همچنین یک سالن با ظرفیت دو هزار نفر برای برگزاری مراسم شب روستا با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و توانمندی های شهرستان ها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: هر شب توانمندی های روستایی دو شهرستان استان بر اساس برنامه ریزی های انجام شده با مدیریت فرمانداری ها به نمایش گذاشته می شود.

در این نمایشگاه به هر شهرستان استان یزد ۲۱ غرفه واگذار شده و در مجموع بالغ بر ۲۱۰ غرفه در این نمایشگاه برپاست.

۱۰ غرفه از این نمایشگاه نیز به دستگاه هایی از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تعاون روستایی، بیمه عشایری و روستایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و ... گذاشته شده تا اقدامات خود در روستاها را به نمایش بگذارند یا ظرفیت‌های مربوط به حوزه فعالیت خود در سطح روستاهای استان را معرفی کنند.