نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار فرماندار و بخشدار مرکزی تفت با خانواده شهید مهدی ابوطالبی نصرآبادی در روستای خود علیا

دیدار فرماندار و بخشدار مرکزی تفت با خانواده شهید مهدی ابوطالبی نصرآبادی در روستای خود علیافرماندار، بخشدار مرکزی، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با حضور در روستای خودعلیا دهستان نصرآباد با خانواده شهید مهدی ابوطالبی نصرآبادی دیدار و گفت و گو کرد و با قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهیدان والامقام ادای احترام نمود.

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و به منظور به‌منظور تجلیل از مقام شهید و خانواده ایشان ، "محمد محامدی" فرماندار، "علی احمدیان" بخشدار مرکزی و "احمد محمودی" رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با حضور در روستای خود علیا دهستان نصرآباد با پدر و مادر شهید مهدی ابوطالبی نصرآباد دیدار و گفت کو کردند.

شهید "مهدی ابوطالبی" دوم مردادماه 1337 در روستای نصرآباد به دنیا آمد و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه  و فعالیت‌های رزمی و عقیدتی خود  را در آنجا آغاز کرد.

شهید ابوطالبی از روزهای آغاز جنگ در سال 1359 به جبهه رفت و با به‌کارگیری تجارب مبارزات دوران انقلاب خدمات ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشت.

کلاس‌های آموزش عقیدتی سیاسی که مهدی برای رزمندگان می‌گذاشت تأثیر زیادی در روحیه بخشی و بالا بردن آگاهی آن‌ها برای مقابله با دشمن داشت.

فروردین‌ماه 1361 نیروهای ایرانی  با انجام عملیات  پیروزمند فتح المبین بیشتر مناطق اشغالی ایران را از متجاوزین باز پس گرفتند در مرحله دوم این عملیات حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی به شهادت رسید