نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاکید بخشدار مرکزی تفت بر استفاده از ظرفیت تسهیلات توسعه روستایی

تاکید بخشدار مرکزی تفت بر استفاده از ظرفیت تسهیلات توسعه روستاییبخشدار مرکزی تفت در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای مزرعه میرزا محمد علی که باحضور مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تفت، اعضای شرکت تعاونی دهیاران بخش مرکزی، اعضای شورا و دهیارو جمعی از اهالی روستای مزرعه میرزا محمد علی بر استفاده مناسب از ظرفیت تسهیلات توسعه روستایی جهت ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت  تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری، علی احمدیان، هدف ازبرگزاری این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات این روستا و اقدامات انجام شده توسط شورا و دهیاری عنوان نمود وگفت:برنامه ریزی جهت اجرای سریع پروژه های عمرانی روستاها با توجه به اعتبارات موجود دهیاری  باید با اولویت اجرا شود.

وی در ادامه به تسهیلات در نظر گرفته شده توسط دولت برای توانمندسازی روستاها با بهره کم برای فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در روستاها اشاره و خواستار اطلاع رسانی در این خصوص شد.

 

وی گفت: این تسهیلات در قالب برنامه مشارکت مردمی اشتغال مولد در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته با هدف ایجاد شغل در روستاها و جلوگیری از مهاجرت و حتی ایجاد مهاجرت معکوس به روستاهاست که به صورت راه اندازی واحدهای تولیدی، خدماتی و کشاورزی در مناطق روستایی است و دارای توجیه اقتصادی و مالی است.
بخشدار مرکزی تفت در ادامه به اعتبارات  مناسب جهت اجرای آبیاری تحت فشار اشاره و با توجه به کمبود آب در روستاها و پرداخت تسهیلات بلا عوض و کم بهره در این خصوص خواستار اطلاع رسانی و تشویق روستائیان برای اخذ تسهیلات و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار شد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان نیز در این جلسه در خصوص اجرای طرح هادی و بهسازی این روستا قول مساعدت و همکاری داد.