نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی-ورزشی "فجر روستا"ی بخش مرکزی تفت در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی-ورزشی "فجر روستا"ی بخش مرکزی تفت در چهلمین سالگرد پیروزی انقلابچهارمین  جشنواره فرهنگی-ورزشی فجر روستا در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باحضور پر شور  جمعی از مسئولین استان و شهرستان، شوراهای اسلامی،دهیاران، فرهیختگان و اهالی روستاهای بخش مرکزی شهرستان تفت در مجتمع تفریحی-گردشگری اِرم اسلامیه برگزار شد.

در این جشنواره که نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی،فرماندار شهرستان، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی تفت، مدیران ادارات شهرستان و جمعی از روستائیان حضور داشتند، ضمن تجلیل از برگزیدگان و نخبگان جامعه روستایی و معرفی قابلیت ها و پتانسیل های روستایی این بخش، آیین رونمایی از کتاب "گذری بر هدش(ده بالا)" و همچنین تمبر یادبود "شواز، یادگار اشکانیان" با تصویر قلعه روستای شواز نیز انجام شد.

بخشدار مرکزی تفت در این مراسم با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هدف از برگزاری این جشنواره را تجلیل از نقش و جایگاه بی بدیل روستاییان در دستاوردهای درخشان 40 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، روستا به عنوان یکی از مهم ترین مراکز توسعه و حرکت شتابان کشور به سمت قله های عزت و افتخار مطرح بوده که هرآنچه در خدمت و تجلیل از جامعه عزیز و کم توقع روستایی صورت پذیرد کم است چرا که روستاییان از سختکوش ترین و عزیزترین اقشار جامعه هستند که شایسته بهترینها می باشند.

علی احمدیان ضمن قدردانی از خدمات و تلاشهای عوامل برگزاری این جشنواره، با اشاره به اهمیت توجه و تجلیل از نخبگان روستایی در عرصه های مختلف گفت: با توجه به شعار "افتخار به گذشته و امید به آینده" تجلیل از افتخارآفرینان روستایی و همچنین تبیین خدمات و دستاوردهای درخشان 40 ساله انقلاب اسلامی ایران به مردم با هدف نشاط افزایی و امید آفرینی در جامعه می تواند بهترین ترویج کننده فرهنگ کار و تلاش در جامعه باشد و حیات روستایی را تضمین می کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت فرمانداری و همه ادارات شهرستان از پیگیری ها و تلاش های ارزنده شورای اسلامی بخش مرکزی و شرکت تعاونی دهیاریهای این بخش،مجتمع ارم اسلامیه و عوامل برگزاری جشنواره صمیمانه قدردانی نمود.

گفتنی است در چهارمین جشنواره فرهنگی-ورزشی فجر روستا در کنار برنامه های شاد و مفرحی همچون اجرای موسیقی سنتی و نمایش طنز و ... از 40 نفر از برگزیدگان و نخبگان روستاهای بخش مرکزی شهرستان تفت تجلیل  و تقدیر شد و همچنین در کنار این جشنواره، نمایشگاه توانمندی های بخش توسعه و احیای فرهنگ و اقتصاد روستایی درزمینه صنایع دستی ،تولیدی، سفره آرایی و اختراعات برگزار شده بود که با استقبال خوب مردم مواجه گردید.