نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد

برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت؛ بخشدار مرکزی تفت با اشاره به اینکه سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: در راستای اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های روستاییان، نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود 15 درصد جمعیت استان یزد را روستاییان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: روستاییان نقشی بسیار موثر در توسعه اقتصادی استان ایفا می‌کنند و این توانمندی روستاییان باید در همه استان اطلاع‌رسانی شود.

علی احمدیان گفت : روستاها همواره مظهر تولید و خودکفایی بوده‌اند اما طی دهه‌های اخیر، مصرف‌گرایی به روستاها نیز رسوخ کرده بر این اساس در صدد معرفی توانمندی‌های روستاییان به ویژه در زمینه صنایع دستی و ... هستیم  و در این نمایشگاه فضایی فراهم شده تا روستاییان استان یزد توانمندی‌های خود را در عرصه تولید، خدمات، صنایع دستی و گردشگری به نمایش بگذارند.

بخشدار مرکزی تفت خاطر نشان کرد: نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان استان یزد که با هدف تقویت روحیه خودباوری در روستاها و تشویق و ترغیب روستاییان به افزایش تولید برپا می گردد با همکاری دفتر شهری و روستایی، اتحادیه دهیاری‌های استان یزد، مدیران عامل تعاونی‌های روستایی استان و دهیاران استان یزد از 24 تا 28 شهریور ماه برگزار می شود.

وی افزود: روز اول تفت و میبد، روز دوم اشکذر و خاتم، روز سوم یزد و بهاباد، روز چهارم بافق و مهریز و روز پنجم ابرکوه و شهرستان اردکان برنامه‌های خود را در این نمایشگاه ارائه خواهند داد.