نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفت

برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفتمحفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفت در روستای دره گازه با حضور فرماندار و بخشدار مركزي تفت و جمعي از اعضاي شوراهاي اسلامي اين بخش و مسئولان شهرستانی و آحاد مردم شریف بخش مرکزی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي بخشداری مرکزی تفت، فرماندار تفت در این مراسم   با بیان این که  قرآن كريم، كتابي انسان ساز است گفت: این کتاب آسمانی، برای همه مشکلات کنونی جامعه، راه‌حل و برنامه دارد و اگر فرهنگ عمل به مضامین قرآنی در جامعه بیش از پیش نهادینه شود شاهد شکوفایی های کم نظیری در جامعه اسلامی خواهیم بود. 

 "محمود زارع رشکوییه" با تاکید بر اهمیت ترويج فرهنگ قرآني در جامعه گفت: کلید حل بسیاری از مشکلات کنونی جامعه، ریشه در مضامین قرآنی دارد.

بخشدارمرکزی تفت نیز در این آیین قرآنی ضمن اشاره به این که این دوره از مسابقات با همکاری شورای اسلامی و دهیاری روستای دره گازه برگزار شد گفت : شناسایی و معرفی استعدادهای برجسته قرآنی جوانان و روستائیان ، تقویت هیئت های  قرآنی روستائی در حوزه فرهنگ و ارج نهادن به فعالیت‌های قرآنی و تشویق نخبگان قرآنی جوان و روستائی از اهداف این دوره از مسابقات قرآنی است.
"علی احمدیان" به مشارکت فعالانه روستاییان عزیز در این دوره از مسابقات اشاره کرد و اظهار داشت:

ثبت نام بیش از 300 نفر در این دوره از مسابقات، نشانگر عمق ارادت و علاقه مردم به این کتاب آسمانی است.

وي با تجليل از حضور گسترده بانوان در این دوره از مسابقات ادامه داد: اين مسابقات كه در بين اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و عموم روستائیان بخش مرکزی تفت در چهار رشته حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم برگزار شد قدمي مناسب و شايسته در مسير ترويج فرهنگ قرآني است.

یادآور مي شود در اين مراسم که با قرائت مجلسی برگزیدگان و اجرای تواشیح گروه نورالثقلین برگزار گردید با اهداء لوح تقدير و جوايزي از 44 نفر از برگزيدگان مسابقات قراني در بخشهاي مختلف تجليل به عمل شد.