نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفت

برگزاری محفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفتمحفل بزرگ انس با قرآن کریم و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی بخش مرکزی تفت در روستای توران پشت با حضور امام جمعه تفت، فرماندار تفت و بخشدار مركزي و جمعي از اعضاي شوراهاي اسلامي اين بخش و مسئولان شهرستانی و آحاد مردم شریف بخش مرکزی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي بخشداری مرکزی تفت، فرماندار تفت در این مراسم  با آرزوي قبولي طاعات و عبادات همگان در ماه مبارك رمضان، با بیان این که  قرآن كريم، كتابي انسان ساز است گفت: این کتاب آسمانی، برای همه مشکلات کنونی جامعه، راه‌حل و برنامه دارد و اگر فرهنگ عمل به مضامین قرآنی در جامعه بیش از پیش نهادینه شود شاهد شکوفایی های کم نظیری در جامعه اسلامی خواهیم بود. 

 "محمود زارع رشکوییه" با تاکید بر اهمیت ترويج فرهنگ قرآني در جامعه گفت: کلید حل بسیاری از مشکلات کنونی جامعه، ریشه در مضامین قرآنی دارد.

فرماندار تفت با بیان این که قرآن كريم بايد در همه مراحل زندگي ما نمود یابد افزود: برگزاری مسابقات با محتوای قرآنی، گامی ارزنده و قابل تقدیر در این زمینه است که چند سالی است با مدیریت خوب بخشدار مرکزی و همکاران وی در این بخش تداوم یافته که امیدواریم به سایر مناطق نیز تسری یابد.

زارع به مشارکت فعالانه روستاییان عزیز در این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: ثبت نام بیش از 400 نفر در این دوره از مسابقات، نشانگر عمق ارادت و علاقه مردم به این کتاب آسمانی است. فرماندار همچنین بر توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در مسیر ترویج حافظان قرآنی در جامعه تاکید کرد.

وي با تجليل از حضور گسترده بانوان در این دوره از مسابقات ادامه داد: اين مسابقات كه در بين اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و عموم روستائیان بخش مرکزی تفت در چهار رشته حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم برگزار شد قدمي مناسب و شايسته در مسير ترويج فرهنگ قرآني است.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان با بيان اين كه توجه به بخش مفاهيم و آموزه هاي مترقي آيات قرآن مي‌تواند كمك شاياني به نهادينه كردن اخلاق اسلامي و انساني در جامعه نمايد افزود: بي شك توجه به مفاهيم قرآني مي تواند بر نورانيت و تاثير اين كتاب الهي بر زندگي انسانها بيافزايد.

یادآور مي شود در اين مراسم با اهداء لوح تقدير و جوايزي از 43 نفر از برگزيدگان مسابقات قراني در بخشهاي مختلف تجليل شد که از این تعداد، 23 نفر از بانوان و 20 نفر از برادران بودند.