نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دومین نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی و دهیاران دهستان پیشکوه

برگزاری دومین نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی و دهیاران دهستان پیشکوهدومین نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای دهستان پیشکوه با حضور بخشدار مرکزی تفت و نماینده بنیاد مسکن شهرستان و دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای دهستان شیرکوه در محل روستای باغ مهدی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، "علی احمدیان" بخشدار بخش مرکزی تفت  در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از روستاهایی که در گرامیداشت هفته دولت و انعکاس عملکرد دولت در این ایام اهتمام ورزیدند، از دهیاری اسلامیه بواسطه ارائه عملکرد مطلوب دولت و دهیاری همچنین از دهیاریها و شوراهای منطقه سانیج نیز بخاطر برگزاری نمایشگاه توانمندی ها ودستاوردهای بانوان روستایی، بطور ویژه قدردانی نمود.

     وی با یادآوری نزدیک شدن به ایام محرم خواستار   همکاری بیش از پیش در برگزاری مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله(ع)  و ایجاد تسهیلات لازم (از جمله روشنایی معابر؛نظافت معابر؛آب رسانی و...) شد و بر لزوم نظارت دقیق و رعایت نکات ایمنی در مساجد و تکایا و حسینیه ها و بیمه نمودن اماکن مذهبی از سوی هیات امنای مساجد و حسینیه ها تاکید نمود.

وی همچنین بر استفاده مطلوب در این ایام تاکید و خواستار برگزاری نشست های هم اندیشی توسعه روستاها با حضور افراد تاثیر گزاری که در این ایام به روستاها جهت شرکت در برنامه های عزاداری می آیند شد.

بخشدار مرکزی تفت، ضمن تاکید براینکه مشکل آب از مهمترین مشکلات روستاهای این بخش به شمار می رود به بررسی مشکلات حوزه آب و بحث پیرامون ساماندهی توزیع و انتقال آب و وضعیت آب رسانی روستاهای بخش، خصوصا منطقه سانیج پرداخت و بر اجرای مصوبات قبلی و پیگیری تا حصول نتیجه تاکید نمود.

علی احمدیان به شرایط ویژه و حساس کشور اشاره و از دهیاران و شوراها بعنوان افراد تاثیر گذار در روستاها خواست تا ضمن پیگیری و بررسی مشکلات مردم پاسخگویی شفاف را سرلوحه کار خود قرار داده و خواسته ها و نیازهای مردم و روستا را از مجاری اداری و قانونی خود دنبال نمایند.

در ادامه این نشست بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعاتی همچون اصلاح طرح هادی روستاها و رفع نواقص موجود، اهتمام به جمع آوری سگ های ولگرد، پیگیری مشکل آنتن دهی تلفن همراه در مناطق کوهستانی منطقه (از جمله دشتک؛ دره سیر؛ مزرعه حسن)، لزوم استفاده بهینه از خودروهای دهیاری ها در راستای ارائه خدمات به مردم و لزوم  اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نحوه انتقال زباله به سبد های مخصوص بحث و تبادل نظر گردید و تصمصماتی اتخاذ گردید.

همچنین مقرر شد جهت ایجاد زمین ورزشی و سالن چند منظوره در منطقه سانیج ، دهیاری نسبت به تعیین زمین و معرفی آن به بخشداری جهت بازدید و بررسیهای فنی و کارشناسی اقدام نماید.

در ادامه، بخشدار مرکزی تفت بر لزوم اطلاع رسانی و ترغیب روستائیان برای بیمه حوادث و آتش سوزی منازل روستایی با توجه به کمک دولت ، به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات پیگیری تعین خطوط آسفالت جدید در جاده و اصلاح نقاط حادثه خیز بخصوص در اهرک سانیج ،   پیگیری تخصیص اعتبار برای ادامه آسفالت اسپیدارک تا بردستان و  بررسی نحوه اصلاح و مرمت جاده دره سیر با توجه به حفاری های پیمانکار شرکت گاز پرداخت.

 

           در پایان این نشست علی احمدیان ضمن جمع بندی موضوعات مطروحه و راهکارها، بر لزوم پیگیری و اقدام دهیاران و اعضای شوراها تا حصول نتیجه و رفع مشکلات طرح شده تاکید و از دهیاری و شورای اسلامی روستای باغ مهدی نیز بابت میزبانی این نشست تشکر کرد.