نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دومین جشنواره آلبالو - طزرجان

برگزاری دومین جشنواره آلبالو - طزرجاندومین جشنواره آلبالو سوم مرداد در روستای هدف گردشگری طزرجان با هدف توسعه گردشگری پایدار و برندسازی محصولات باغی برگز ار شد .
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، این جشنواره و رویداد فرهنگی که با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی تفت، مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری، معاون مدیر کل امور روستایی، روسای میراث فرهنگی و گردشگری استان و شهرستان،  رئیس مرکز ترویج جهاد کشاورزي استان و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی برگزار گردید، هدف مبنایی جشنواره معرفي توليدات  , توانمنديها و ظرفيت هاي روستاي طزرجان عنوان شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری استان، ضمن خوشامدگویی به مدعوین و خدا قوت به برگزار کنندگان جشنواره، برگزاري چنين جشنواره هايي در قالب ارائه توانمنديهاي هر منطقه و روستا را کمک به توسعه و رونق گردشگري آن منطقه و همچنین یافتن بازار فروش محصولات روستایی متعاقب برندسازی و معرفی محصول خاص روستایی دانست.
رئیس مرکز ترویج جهاد کشاورزي استان هم گفت :سطج زير کشت آلبالو در استان 150 هکتار است که از اين ميزان سطح زير کشت 85 هکتار آن در شهرستان تفت است که حدود نيمي از آن در منطقه شيرکوه قرار دارد .
خانم دکتر قوچانی افزود:  پيش بيني مي شود با متوسط توليد 3 تن آلبالو در هکتار امسال 120 تن محصول آلبالو از باغات اين شهرستان برداشت شود .
 ارائه توليدات و محصولات فراوري شده از ميوه آلبالو شامل شربت , مربا وچاي آلبالو از ديگر برنامه هاي اين جشنواره بود.