نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار تفت و بخشداران و دهیاران روستاهای تفت

برگزاری جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار تفت و بخشداران و دهیاران روستاهای تفتجلسه شورای مدیریت بحران شهرستان تفت با ریاست فرماندار و حضور اعضای شورای مدیریت بحران و دهیاران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان تفت برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت، "محمد محامدی" در ابتدای این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: خداوند را شاکریم که سال جدید در شهرستان با بارش باران آغاز شد، امیدواریم در ادامه سال شاهد بارش بدون خطر برای شهرستان تفت باشیم.

فرماندار شهرستان تفت با تقدیر از اعضای شورای مدیریت بحران و دهیاران شهرستان به خاطر حضور فعال در پیشگیری از خسارات احتمالی در بارش باران نوروز امسال، اظهار داشت: مدیریت بحران در بارش اوایل سال به‌خوبی صورت گرفت و با حضور فعال و شبانه‌روزی اعضای شورای مدیریت بحران و دهیاران شاهد خسارت زیادی در شهرستان تفت نبودیم.

محامدی یکی از دلایل اصلی کاهش خسارت زیاد در بارش گذشته را حضور فعال دهیاران در منطقه مأموریت خود دانست و خاطرنشان کرد: حضور فعال و شبانه‌روزی بعضی از دهیاران و آشنایی آن‌ها با جزئیات روان آب‌ها و مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و نوع شیب روستا توانست خسارت در مناطق روستایی شهرستان تفت را کاهش دهد.

وی در ادامه افزود: دهیاران در مناطق روستایی خود نقش اصلی در اداره روستا را بر عهده‌دارند و در زمان بحران نیز، مدیریت بحران در روستا را بر عهده خواهند داشت و ضروری است تدابیر لازم به‌منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی اندیشیده و در زمان وقوع بحران اقدامات موردنیاز در اسرع وقت انجام گیرد.

فرماندار تفت تأکید نمود: با توجه به‌پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران از امشب تا صبح روز دوشنبه لازم است بخشداران، دهیاران و اعضای مدیریت بحران شهرستان در محل مأموریت خود حضورداشته و از نزدیک، بارش باران و جاری شدن روان آب‌ها و سیلاب‌ را در مناطق خود رصد کنند.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان تفت بیان داشت: در زمان بحران، کلیه ماشین‌آلات راه‌سازی و کشاورزی در اختیار مدیریت بحران قرار دارد و نیاز است دهیاران نسبت به شناسایی این نوع ماشین‌آلات در مناطق روستایی خود اقدام تا در صورت ضرورت از آن‌ها استفاده بهینه صورت گیرد.

رئیس شورای مدیریت شهرستان تفت گفت: آنچه در اعلام خسارت، در مواقع بحرانی ضرورت دارد، سرعت اعلام خسارت به مدیریت بحران استانداری در بازه زمانی 24 ساعته است و دهیاران خسارت وارده به روستاهای خود را در اسرع وقت به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام نمایند.

فرماندار شهرستان تفت خواستار تشدید نظارت برساخت و سازهای روستایی توسط دهیاران شد و اعلام نمود: گاهی مشاهده‌شده است که بعضی از دهیاران بر روی تخلف بعضی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز چشم‌پوشی کرده‌اند بنابراین ضروری است با دقت بیشتری بر روی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم رودخانه، جاده و باغات نظارت شود و تخلفات مربوطه نیز سریعاً به دستگاه‌های نظارتی اعلام گردد، در این زمینه هیچ عذر و کوتاهی پذیرفتنی نیست.

محامدی در پایان به بیمه حوادث اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است دهیاران، اهالی روستای خود را با مزایای بیمه حوادث ساختمان آشنا نمایند تا شهروندان با بیمه کردن منازل مسکونی خود در مواقع بحرانی با دغدغه کمتری روبرو باشند.

در ابتدای این جلسه بخشداران، شهرداران و اعضای مدیریت بحران شهرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته به‌منظور آمادگی برای بارش باران در روزهای آینده را ارائه و دهیاران نیز به بیان مشکلات مناطق روستایی خود پرداختند.