نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین نماز جمعه دهستان نصرآباد با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی تفت

برگزاری اولین نماز جمعه دهستان نصرآباد با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی تفتبرگزاری اولین نماز جمعه دهستان نصرآباد با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی تفت

اولین نماز جمعه دهستان نصرآباد شهرستان تفت با معرفی «حجت الاسلام مهدی قانعی» به عنوان اولین امام جمعه این منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت ، طی مراسمی با حضور پرشور مردم دهستان نصرآباد، فرماندار و بخشدار مرکزی تفت، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد و جمعی از مسئولان محلی اولین امام جمعه دهستان نصرآباد معرفی و حکم امام جمعه نصرآباد توسط پدر شهید جلالی تقدیم و اولین نمازجمعه در این دهستان اقامه شد.

 

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در این مراسم با گرامیداشت داشت و یادخاطره شهید حججی، گفت: انقلاب اسلامی ایران امروز به واسطه شهید حججی باردیگر به نقاط مختلف جهان شناسانده شد.

«حجت الاسلام شریفی» با قرائت حکمی حجت الاسلام والمسلمین « مهدی قانعی» را به عنوان امام جمعه دهستان «نصرآباد» معرفی و گفت: قانعی، فردی جوان، پرشور، باانگیزه، انقلابی و فرهنگی است که ان شاالله  بتواند هر چه بیشتر به روند رو به رشد این منطقه کمک کند.

همچنین در اقدامی زیبا حکم امام جمعه دهستان «نصرآباد» توسط پدر شهید جلالی به وی اهدا شد.

حجت الاسلام قانعی در خطبه اول ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوا و پرهیزگاری با استناد به آیات قرآن و احادیث رسیده از پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام  به اهمیت روز جمعه در بین روزهای هفته  و فضیلت اقامه نماز جمعه پرداخت و از خداوند بواسطه اینکه پس از سی سال مجددا این فریضه مهم در نصرآباد برپا گردید شکرگزاری نمود.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت حضور پرشور مردم در نمازجمعه و توجه ویژه به این فریضه سیاسی و عبادی از همگان خواست تا با شرکت خود در نمازجمعه وحدت و یگپارچگی خود را به نمایش گذارند.

خطیب نمازجمعه دهستان در خطبه دوم به مناسبتها و رویدادهای هفته اشاره نمود

حجت الاسلام قانعی با اشاره به 23 مردادماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33روزه که به روز مقاومت اسلامی مزین گردیده، از مجاهدتهای نیروهای مقاومت تجلیل کرد.

همچنین وی با اشاره به سالروز بازگشت پرافتحار آزادگان قهرمان به میهن اسلامی از زحمات این عزیزان و سختی هایی که در دوران اسارت تحمل کردند قدردانی کرد  ودر  بخش دیگری از خطبه ها را به روز 28 مرداد سالروز کودتای ننگین آمریکا و بریتانیا در سرنگونی دولت قانونی دکتر محمد مصدق و بازگرداندن شاه خائن به کشور و تبعات ناشی از این کودتا در کشور اختصاص داد.

وی همچنین به آتش زدن سینما رکس آبادان در 28مردادسال57 توسط عمال رژیم و کشته شدن تعداد زیادی از مردم بی گناه اشاره نمود.

خطیب جمعه نصرآباد 30 مرداد را که به روز مسجد نامگذاری شده توجه به مساجد به عنوان بزرگترین پایگاه اسلام اشاره کرد و از مردم و مسئولین خواست تا به مساجد اهمیت بیشتری نمایند.

وی در پایان یاد و خاطره امام جمعه فقید این دهستان را گرامی داشت و برای روح آن عزیز علو درجات را از خداوند طلب کرد.

گفتنی است دهستان نصرآباد با 10 هزار نفر جمعیت در بخش مرکزی شهرستان تفت و مرکز آن در فاصله60 کیلومتری غرب شهر یزد واقع است.