نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بخشدار مرکزی تفت: باید اصالت و عمق آداب و سنن اسلامی و ایرانی در برگزاری مراسم های مذهبی مدنظر باشد

بخشدار مرکزی تفت: باید اصالت و عمق آداب و سنن اسلامی و ایرانی در برگزاری مراسم های مذهبی مدنظر باشدنشست شورای توسعه فرهنگی بخش مرکزی تفت به ریاست بخشدار و با حضور اعضاء با موضوع بررسی مراسم های عاشورایی در محل بخشداری تفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "علی احمدیان" در ابتدای این نشست با آرزوی قبولی عزاداری همگان در سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان گفت: گستره مراسم های تاسوعا و عاشورای حسینی نشانه ای از عمق ارادت و علاقه مردمان این سامان به خاندان عصمت و طهارت است.

بخشدار تفت با تاکید بر اهمیت آسیب شناسی های فرهنگی و اجتماعی لازم ادامه داد: مراسم های تاسوعا و عاشورا در بر گیرنده اصیل ترین آموزه های دینی و مذهبی است اما در کنار آن برخی کاستی های فرهنگی نیز دیده می شود که باید با بهره گیری از تعالیم اسلام ناب محمدی(ص) و نظر سلسله جلیله روحانیان معظم به نحو شایسته‌ای اصلاح شود.

احمدیان شورای توسعه فرهنگی بخش را مکان مناسبی برای بررسی این گونه نقدها و نظرات عنوان کرد و اظهار داشت: باید اصالت و عمق آداب و سنن اسلامی و ایرانی در برگزاری مراسم ها مدنظر باشد و به خوبی از پیام هر حرکت و اقدام خود در مراسم های مختلف مذهبی و ملی آگاه باشیم.

وی ارائه آموزش های عمومی و فرهنگسازی روشنگرانه را در این رابطه موثر ارزیابی کرد و ادامه داد: عرصه فرهنگی عرصه ای خطیر و بسیار زیربنایی و تاثیرگذار است و باید با بهره گیری از نظر همه صاحبنظران و دلسوزان فرهنگی، حرکتهای شایسته ای در این عرصه صورت پذیرد. 

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.