نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بخشدار مرکزی تفت از برگزاری سومین دوره جشنواره بزرگ فرهنگی فجر روستاهای بخش مرکزی تفت در 14 بهمن خبر داد.

بخشدار مرکزی تفت از برگزاری سومین دوره جشنواره بزرگ فرهنگی فجر روستاهای بخش مرکزی تفت در 14 بهمن خبر داد.بخشدار مرکزی تفت از برگزاری سومین دوره جشنواره بزرگ فرهنگی فجر روستاهای بخش مرکزی تفت در محل مجتمع ارم اسلامیه در 14 بهمن ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "علی احمدیان" با تبریک سی و هشتمین فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، با اعلام این خبر گفت: خدمت عظیم نظام مقدس جمهوری اسلامی در مناطق روستایی، نیازمند اطلاع رسانی هنرمندانه و تببیین درست به ویژه برای نسل جوان ایران اسلامی است.

بخشدار مركزي تفت توسعه روستاها را از دستاوردها مهم انقلاب اسلامي ارزيابي كرد و گفت: تامين زيرساختهايي همچون آب شرب، برق و گاز، راه و تلفن در مناطق روستايي تا حدود زيادي محروميت را از چهره نواحي روستايي ميهن عزيز اسلامي زدوده است كه بايد تا رسيدن به سرمنزل مقصود از تلاش دست بر نداشت و در اين راه كوشيد.

بخشدار مركزي تفت يكي از مهم ترين اهداف برگزاري سومين جشنواره فجر روستا را توجه به ترويج فرهنگ روستا ارزيابي كرد و اظهار داشت: ترويج فرهنگ روستا قبل از هر چيز نيازمند رويكردي فرهنگي است كه يكي از عرصه هاي فرهنگ‌ساز برگزاري جشنواره هايي از اين دست با هدف تجليل از جامعه روستاييان عزيز است كه با تلاش وافر خويش به مدارج عالي دست يافته اند و يا در حرفه و فعاليت خويش صاحب نظر گرديده اند.

وي يكي از مهم ترين رويكردهاي برگزاري جشنواره امسال را توجه به موضوع مهم و حساس اقتصاد مقاومتی عنوان و خاطرنشان کرد: تلاش شده است تا در این جشنواره به صورت مشخص به موضوع اقتصاد مقاومتی و تجلیل از افرادی که در این رابطه نیز خدمات ارزنده ای داشته اند گنجانده شود چرا که بی تردید یکی از مهم ترین مراکز برای تحقق اقتصاد مقاومتی مناطق روستایی هستند که در صورت توجه و نگاه خاص، می تواند نقش مهم و بسزایی در تحقق اهداف این سیاست کلی داشته باشند.

احمدیان توجه به ترویج فرهنگ روستایی  را گامی مهم برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد و اظهار داشت: فرهنگ قناعت ورزی و سختکوشی با فرهنگ روستا عجین است و تنها در صورت حاکم شدن این فرهنگ اصیل بر فضای کسب و کار در کشور، اتفاقات بسیار ارزشمندی در مسیر خود اتکایی ملی صورت خواهد پذیرفت.

وی در پایان از همراهی و مشارکت همه نهادها و دستگاههای دولتی در برگزاری سومین جشنواره فجر روستاهای بخش مرکزی تفت قدردانی کرد.