نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بخشدار مركزي تفت خبر داد: آغاز ايجاد مزرعه نمونه كشت محصولات نوين كشاورزي در تفت/ اجراي طرح هيدروپونيك توليد علوفه در تفت عملياتي مي شود

بخشدار مركزي تفت خبر داد: آغاز ايجاد مزرعه نمونه كشت محصولات نوين كشاورزي در تفت/ اجراي طرح هيدروپونيك توليد علوفه در تفت عملياتي مي شودبه گزارش روابط عمومي بخشداری مرکزی تفت، "علي احمديان" در ابتداي اين نشست با اشاره به وقوع خشكسالي‌هاي پي درپي و كمبود شديد منابع آب اظهار داشت: شرايط حاضر ضرورت بهره‌گيري از طرح‌هاي نوين كشاورزي و استفاده از محصولات كم آبخواه را دوچندان ساخته و اهميت آن را بيش از پيش آشكار نموده است.

بخشدار مركزي تفت با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته براي اجراي طرح هيدروپونيك علوفه در تفت گفت: متاسفانه بروز پديده خشكسالي در سالهاي اخير و تداوم چند ساله آن، تبعات منفي را بر روي وضعيت دامپروري داشته است. وي افزود: با توجه به شرايط موجود، تامين علوفه سبز براي دام به روش هاي نوين مدنظر قرار گرفته است كه يكي از روشهاي مهم و موفق توليد علوفه، سيستم هيدروپونيك مي باشد .

احمديان صرفه‌جويي در مصرف آب نسبت به كشت‌هاي فضاي باز، استحصال محصول بيشتر و برداشت محصول با كيفيت بهتر را از ويژگي هاي سيستم هيدروپونيك براي توليد علوفه برشمرد و گفت: البته توليد مناسب علوفه به اين روش، نيازمند طراحي دقيق، مديريت صحيح، آگاهي لازم از سيستم و روش كار است لذا مسئولان جهاد كشاورزي تفت بايد پيشنهادات و راهنمايي‌هاي لازم را به سرمايه‌گذاران در اين عرصه ارائه نمايند.

بخشدار مركزي تفت از تلاش براي تبديل مزرعه كشاورزي مذكور به مزرعه‌اي نمونه براي كشت محصولات نوين كشاورزي خبر داد و گفت: اين مزرعه مي‌تواند الگويي براي ساير روستاييان و سرمايه‌گذاران در مسير استفاده و بهره گيري از روشهاي نوين كشاورزي باشد.

وي در پايان فرا رسيدن هفته جهادكشاورزي را به مديريت و كاركنان خدوم جهاد كشاورزي تفت تبريك گفت.

در ادامه اين نشست سرپرست جهاد كشاورزي تفت آمادگي كامل اين اداره را در راستاي ارائه خدمات حمايتي و تحقيقاتي براي اجراي طرح هيدروپونيك علوفه در تفت اعلام كرد.

كلانتري، سرمايه‌گذار اين طرح نيز در اين نشست با اشاره به وجود آب، زمين و سرمايه‌ موردنظر براي اجراي طرح هيدروپونيك علوفه، آمادگي كامل خود را در اين رابطه اعلام نمود.