نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید بخشدار مرکزی تفت و دهیاران این بخش از اداره فنی و حرفه ای شهرستان تفت

بازدید بخشدار مرکزی تفت و دهیاران این بخش از اداره فنی و حرفه ای شهرستان تفت
در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده و همزمان با هفته معرفی مشاغل و در راستای بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال در روستاهای این بخش، بخشدار مرکزی تفت و جمعی از دهیاران این بخش از کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان تفت بازدید نمودند.
بخشدار مرکزی تفت در این بازدید گفت : مهارت بنیان توانمند سازی نیروی انسانی می باشد و ما با ارتقا و انتقال دانش فنی به روستائیان و خصوصا جوانان جویای کار می توانیم در حمایت از کار و تولید ملی و همچنین اشتغال و توسعه پایدار روستایی گام های موثری برداریم .
علی احمدیان با تاکید بر اینکه توجیه اقتصادی طرح‌های اشتغالزایی روستایی با شهرها متفاوت است گفت :
توجه به توسعه روستا بدون مشارکت مردم امکان پذیر نمیباشد و نگاه حاکمیتی به تنهایی نمی تواند توسعه روستایی را به نتیجه برساند. مردم ثروت اصلی هر جامعه را تشکیل میدهند و رشد و توسعه روستایی نیازمند افراد ماهر و متخصص است.
وی در ادامه افزود : بی شک دهیاران به عنوان مدیران اجرایی روستا ها نقش بی بدیلی را در توسعه و عمران روستاها ایفا می نمایند و در این راستا لازم است برای هر روستا ظرفیت‌ها و زمینه‌های اقتصادی و البته شرایط اقلیمی آن در طرح‌ها لحاظ شود و دهیاران می بایست ظرفیت‌های درآمدزایی و تولید و اشتغال روستاها را شناسایی و معرفی کنند تا با کار کارشناسی و همکاری مراکز فنی و حرفه ای، ضمن ارائه آموزش های لازم و حمایتهای دولتی، زمینه اشتغال پایدار روستایی و درآمدزایی روستائیان فراهم گردد.

لازم به ذکر است هفته اول اردیبهشت ماه هر سال به عنوان هفته مشاغل نامگذاری شده و مراکز آموزش فنی و حرفه ای آماده بازدید عموم مردم به منظور هدایت صحیح جویندگان کار متناسب با استعداد٬ توانایی٬ علاقه و رغبت با توجه به امکانات و نیازهای جامعه می باشند.