نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازديد استاندار يزد، مدير کل حوزه استاندار و مديرکل امورشهري روستايي و شوراهای استانداری از غرفه بخش مرکزی تفت

بازديد استاندار يزد، مدير کل حوزه استاندار و مديرکل امورشهري روستايي و شوراهای استانداری از غرفه بخش مرکزی تفتمهندس مير محمدي،استاندار محترم يزد،  حيدري، مدير کل محترم حوزه استاندار و شاکري شمسي، مديرکل محترم امورشهري روستايي و شوراهای استانداری یزد  از غرفه بخش مرکزی تفت در اولین نمایشگاه توانمندیهای روستایی یزد بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت مهندس میر محمدی استاندار یزد در غرفه بخش مرکزی تفت به مصاحبه با صدا و سیما و تبیین اهداف و برنامه های این نمایشگاه پرداخت.

 

«سیدمحمد میرمحمدی» ضمن ارزشمند خواندن و آموزنده بودن این نمایشگاه بیان کرد: در نخستین نمایشگاه توانمندی روستائیان استان شاهد ابزار و صنایعی هستیم که تا چند دهۀ گذشته با آنها زندگی می‌کردیم و این ضمن تداعی خاطرات گذشته به ما یادآوری می‌کند که انسان‌ها چگونه خلاقانه هنرها و صنایع ارزشمندی را می‌آفریدند.
وی ادامه داد: این صنایع دستی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و نشان می‌دهند انسان چه موجود هنرمند و توانایی است و خدای متعال چه ویژگی‌ها و توانمندی‌های ارزشمندی را در وجود انسان نهاده است.
میرمحمدی ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد بسیاری از صنایع و مشاغلی که می‌رفت به دست فراموشی سپرده شود دوباره احیاء شده است و شاهد رونق صنایع و مشاغل قالی‌بافی، صنایع‌دستی، سفال‌گری، دارایی‌بافی و زیلوبافی به‌ویژه در روستاهای استان هستیم.
استاندار یزد در پایان سخنان خود با بیان اینکه دولت تدبیروامید توجه ویژه‌ای به رونق روستاها داشته است خاطرنشان کرد: باید زمینه و بستری فرآهم شود تا بتوانیم این صنایع‌دستی و تولیدات روستائیان را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم تا مردم جهان با هنر، خلاقیت، معرفت و صمیمیت روستائیان ما بیشتر آشنا و از این هنرهای بسیار جالب بهره‌مند شوند.