نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولين جلسه شواري توسعه فرهنگي بخش مركزي تفت تشكيل شد.

اولين جلسه شواري توسعه فرهنگي بخش مركزي تفت تشكيل شد.به مناسبت هفته دولت، اولين نشست شوراي توسعه فرهنگي بخش مركزي تفت به رياست بخشدار مركزي تفت و باحضور نمايندگان ادارات  آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، ميراث فرهنگي و گردشگري، كتابخانه هاي عمومي و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوان در محل بخشداري مركزي تفت تشكيل گرديد.

به گزارش روابط عمومي بخشداري مركزي تفت، "علي احمديان" در ابتداي اين نشست اين جلسه با تبريك هفته دولت، ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر را گرامي داشت و گفت: يكي از مهم ترين و اصيل ترين فرهنگها در انقلاب اسلامي ايران، فرهنگ ايثار و نثار و فداكاري است كه شهداي والامقام، بهترين مروجان اين فرهنگ غني علوي هستند.

بخشدار مركزي تفت خدمات دولت تدبير و اميد در عرصه هاي فرهنگي را يادآور شد و گفت: خوشبختانه با رويكرد توسعه اي دولت تدبير و اميد، فضا براي توسعه فرهنگ متعالي فراهم آمده است و شور و نشاط ايجاد شده در ميان اهالي فرهنگ و هنر در جامعه كاملا مشهود است.

بخشدار تفت هدف از برگزاري اين نشست را تشكيل شوراي توسعه فرهنگي بخش مركزي طبق دستورالعمل ابلاغي و نقشه راه توسعه فرهنگي استان دانست و گفت: يكي از مهمترين محورهاي توسعه روستاهاي اين بخش، توسعه فرهنگي است و با توجه به فعاليت كمتري كه در حوزه فرهنگي در مقايسه با حوزههاي ديگر صورت گرفته است، ضرورت توجه ويژه به توسعه فرهنگي در روستاها وجود داشته و تحقق اين امر، ياري و همت ادارات ذيربط و دستگاه هاي متولي فرهنگ را مي طلبد.

احمديان افزود : در چند سال گذشته در بخش مركزي تفت فعاليتهاي فرهنگي خوبي انجام گرفته كه از آن جمله مي توان به برگزاري دو دوره مسابقات قرآني در توران پشت، جشنواره فجر روستا در اسلاميه، جشنواره شعر روستاي عبدالله، راه اندازي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد و خانه هاي قرآني، برگزاري يادمانهاي شهدا و ... نام برد.

وي افزود: اكنون نيز درصدد تشكيل شوراي فرهنگي در دهستانهاي 5 گانه بخش مركزي تفت هستيم تا بصورت سازماندهي شده و برنامه ريزي شده فعاليتهاي فرهنگي روستاهاي بخش را توسعه داده و اقدامات خوبي را در اين زمينه در راستاي اهداف نظام و برنامه هاي فرهنگي دولت تدبير و اميد انجام و موجب ايجاد شور و نشاط اجتماعي در روستاها شويم. بخشدار مركزي تفت از تعيين نمايندگان كميته هاي توسعه فرهنگي در دهستانهاي بخش مركزي خبر داد و ابراز اميدواري كرد با حمايت همه نخبگان و فعالان فرهنگي و اصحاب هنر و انديشه شاهد توسعه عرصه هاي فرهنگي باشيم.

در ادامه اين نشست اعضا به بيان نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند و تصميمات لازم اتخاذ شد.