نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد

بخشدار مرکزی تفت خبر داد :

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی تفت؛ بخشدار مرکزی تفت با اشاره به اینکه سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: در راستای اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های روستاییان، نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان استان یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود 15 درصد جمعیت استان یزد را روستاییان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: روستاییان نقشی بسیار موثر در توسعه اقتصادی استان ایفا می‌کنند و این توانمندی روستاییان باید در همه استان اطلاع‌رسانی شود.

علی احمدیان گفت : روستاها همواره مظهر تولید و خودکفایی بوده‌اند اما طی دهه‌های اخیر، مصرف‌گرایی به روستاها نیز رسوخ کرده بر این اساس در صدد معرفی توانمندی‌های روستاییان به ویژه در زمینه صنایع دستی و ... هستیم  و در این نمایشگاه فضایی فراهم شده تا روستاییان استان یزد توانمندی‌های خود را در عرصه تولید، خدمات، صنایع دستی و گردشگری به نمایش بگذارند.

بخشدار مرکزی تفت خاطر نشان کرد: نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان استان یزد که با هدف تقویت روحیه خودباوری در روستاها و تشویق و ترغیب روستاییان به افزایش تولید برپا می گردد با همکاری دفتر شهری و روستایی، اتحادیه دهیاری‌های استان یزد، مدیران عامل تعاونی‌های روستایی استان و دهیاران استان یزد از 24 تا 28 شهریور ماه برگزار می شود.

وی افزود: روز اول تفت و میبد، روز دوم اشکذر و خاتم، روز سوم یزد و بهاباد، روز چهارم بافق و مهریز و روز پنجم ابرکوه و شهرستان اردکان برنامه‌های خود را در این نمایشگاه ارائه خواهند داد.